W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy „Motylki” założyły swoje własne mini hodowle owsa. Zajęcia rozpoczęliśmy od zapoznania się z wyglądem ziaren owsa. Przypomnieliśmy sobie także jakich czynników potrzebują rośliny, aby szybko i zdrowo urosły. Podczas zajęć przedszkolaki pracowały także w swoich tygodniowych parach układając z kolegą/koleżanką historyjkę obrazkową „Od nasionka do roślinki”. Końcowym elementem zajęć była praca indywidualna dzieci, która polegała na posianiu owsa na wacie, zgodnie z przygotowaną instrukcją. Wszystkie „Motylki” wzorowo wykonały to zadanie. Teraz przedszkolaki sumiennie dbają o swoje hodowle, codziennie podlewają ziarenka i obserwują, które zaczynają już kiełkować.