Rozmiar tekstu:

28 marca 2022r. w Przedszkolu Nr 9 w Lęborku odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu wokalno-recytatorskiego „Zdrowy Przedszkolak”. Organizatorami konkursu były Justyna Dykowska oraz Adriana Peplińska. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień muzycznych, recytatorskich, rozwijanie wiedzy na temat zdrowego trybu życia, zdrowego odżywiania oraz  promowanie aktywności twórczej wśród dzieci.

Do konkursu przystąpiły dzieci w wieku 5-7 lat z pięciu lęborskich przedszkoli.

Jury w składzie: Wiesława Wojciechowicz, Adriana Peplińska i Justyna Dykowska, wyłaniając zwycięzców wzięło pod uwagę dobór repertuaru, walory głosowe, muzykalność, umiejętności recytatorskie, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne, tj. kostium, osobowość sceniczna. Po wielokrotnym obejrzeniu i odsłuchaniu nadesłanych filmów, jury przyznało następujące nagrody w trzech kategoriach wiekowych:

5-latki:

I miejsce ex aequo:
Alicja Gapińska – Przedszkole Nr 10
Elizabeth Fedoruk – Przedszkole Nr 10

wyróżnienie:
Nikola Formela – Przedszkole Nr 9

6-latki:

I miejsce ex aequo:
Agata Brzózka – Przedszkole Nr 9
Antoni Jabłoński – Przedszkole Nr 10

wyróżnienie:
Wiktor Gawęda – Przedszkole Nr 5
Hanna Leszkowska – Przedszkole Nr 9
Tymoteusz Krupski – Przedszkole Nr 9
Jakub Górecki – Przedszkole Nr 10

7-latki:

I miejsce ex aequo:
Laura Czachorowska – Przedszkole Nr 10
Aleksandra Mańska – Przedszkole Nr 9

wyróżnienie:
Maja Kwiatkowska – Przedszkole Nr 2
Cyprian Pulcin – Przedszkole Nr 2
Mieszko Fugiel – Przedszkole Nr 6
Mikołaj Młyńczyk – Przedszkole Nr 6
Zofia Szwed – Przedszkole Nr 9

Młodym wykonawcom, ich rodzicom i wychowawcom  należą się gorące brawa i podziękowania!