Rozmiar tekstu:

Skrzaty, tj. dzieci z grupy IV podjęły się w ostatnim czasie nie lada zadania! A mianowicie wzięły udział w wyzwaniu „Cała Polska Programuje” organizowanym przez Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej. Wydarzenie trwało 10 dni i w tym czasie dzieci wraz ze swoją panią realizowały specjalnie przygotowane na tę okoliczność zadania. Jednego dnia dzieci kodowały na dywanie innego natomiast programowały specjalne roboty Ozobot. Każdego dnia na przedszkolaki czekało nowe, coraz bardziej skomplikowane zadanie. Ponieważ Skrzaty bezbłędnie wykonały wszystkie zadania, również te ponadprogramowe, postanowiliśmy zgłosić ich osiągnięcia do EU Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. I co tu dużo mówić – kreatywność i zaangażowanie naszych małych programistów zaskoczyły wszystkich. Po szczegółowej weryfikacji dzieci z grupy IV zdobyły Certyfikat EUROPE CODE WEEK 2020. Dodajmy, że Skrzaty były jedną z najmłodszych grup wiekowych biorących udział w wydarzeniu, które największym zainteresowaniem cieszyło się mimo wszystko wśród dzieci szkolnych. Brawo Skrzaty!!!