Rozmiar tekstu:

Od września 2020 r. nasze przedszkole uczestniczyło w akcji „Zdrowo i Sportowo”. Akcja miała na celu promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych (3-10 lat).

Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli. Nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Jak pokazują badania, dzieci, młodzież, a potem dorośli, którzy na co dzień uprawiają sport czy też mają stały nawyk aktywności ruchowej:

– uczą się lepiej,

– lepiej radzą sobie ze stresem i wyzwaniami,

– większym stopniu akceptują swoje ciało i rozumieją ograniczenia,

– budują relacje społeczne i potrafią się odnaleźć w nowej grupie rówieśniczej.

Akcja Zdrowo i Sportowo, to również tematy związane z odżywianiem i odpoczynkiem. Dzieci zapoznały się z piramidą żywienia. Dowiedziały się że, nie w ilości, a w jakości zarówno ruchu, jedzenia jak i snu, tkwi klucz do zdrowia i radości.