Przedszkolaki z grupy „Motylki” wybrały się na zajęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. Podczas zajęć dzieci oglądały „korytarze” biblioteczne, które po brzegi wypełnione są książkami, czasopismami, płytami, audiobookami oraz grami planszowymi. Kolejnym elementem zajęć było omówienie i zaprezentowanie książek nietypowych. Wśród nich znalazły się między innymi książki sensoryczne, 3D, pachnące, a nawet takie, do których wystarczy przyłożyć specjalną, paskowaną folię, która przeciągnięta przez obrazek, wprawia elementy w ruch. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i podziwem przeglądali te oryginalne publikacje. Na zakończenie wizyty w bibliotece przedszkolaki udały się do smoczej jamy, by poszukać smoka Obiboka.