Rozmiar tekstu:

Ozoboty to małe, ale niezwykle inteligentne roboty, które w bardzo bezpieczny sposób pozwalają dzieciom stopniowo wkraczać do świata cyfryzacji i programowania. Podczas zajęć z Ozobotami, dzieci w naszym przedszkolu, dzięki wciągającej zabawie aktywnie uczą się podstaw programowania rozwijając przy tym kreatywność oraz logiczne myślenie. Tym samym wyrabiają nawyki myślowe ułatwiające im funkcjonowanie we współczesnym świecie.

W trakcie zajęć pracujemy ze specjalnymi drewnianymi puzzlami, które doskonale urozmaicają programowanie Ozobota. Zestaw 96 puzzli o różnych funkcjach, tj. linie proste, zakręty, zawracanie, pauzy, itp. pozwala przedszkolakom na tworzenie skomplikowanych tras i pętli, które musi pokonać Ozobot. Puzzle to doskonałe narzędzie dydaktyczne służące rozwijaniu myślenia algorytmicznego i strategicznego. Puzzle do Ozobota sprawdzają się zarówno w pracy samodzielnej jak zespołowej. Dodatkowo rysując trasy dla Ozobotów oraz proste kolorowe kody, przy pomocy specjalnych flamastrów do kodowania, dzieci samodzielnie programują zadania. To one decydują o tym, jak będzie się zachowywał robot! Wykonują w ten sposób swoje pierwsze zadania programistyczne.

Zajęcia z ozobotami cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich naszych przedszkolaków!