W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy również dzieciom szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada w naszej placówce, odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszyscy nasi wychowankowie, aby oddać powagę sytuacji, tego ważnego dnia ubrali się odświętnie i uroczyście. Występowi dzieci z grupy „Biedronki”
przyglądali się Burmistrz Witold Namyślak oraz Teresa Ossowska-Szara II Zastępca Burmistrza Miasta Lęborka.

10 listopada o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn, włączając się tym samym w akcję MEiN-u „Szkoła do hymnu”.