Rozmiar tekstu:

4 kwietnia w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Marchewki. Celem naszych zajęć było promowanie spożywania warzyw, tj. darów natury na przykładzie marchewki oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole. Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem „Urodziny marchewki”, pogadanki o marchewce, omawianie jej budowy i rozwiązywanie zagadek oraz malowanie farbami tegoż warzywa. Następnie podzieliliśmy słowo „marchew” na głoski oraz doskonaliliśmy nasze umiejętności matematyczne. Natomiast w zespołach budowaliśmy przy pomocy marchewek figury geometryczne i litery. Na zakończenie każdy z nas spałaszował pyszna i zdrową marchewkę. Nie zabrakło dzisiaj śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte.