Dzień Drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Idea ta spotkała się z szerokim odzewem w związku z czym i nasze przedszkolaki aktywnie włączyły się w tą ekologiczną akcję.

W piątek 9 października w grupie III odbyły się zajęcia związane z tematyką drzewa. Dzieci poznały nazwy różnych drzew, ich budowę oraz znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Ponadto nasze dzielne przedszkolaki wspólnie wykonały plakat drzewa wykorzystując do tego liście wykonane z kolorowego papieru oraz korę. Uwieńczeniem tego dnia było wyjście do ogrodu przedszkolnego i powieszenie na drzewie budki lęgowej dla ptaków.