Rozmiar tekstu:

26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. W przedszkolu to nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością. Dzieci uwielbiają dinozaury. „Żabki” brały udział w nietypowych zajęciach, które wprowadziły je w prehistoryczny świat i przybliżały im życie dinozaurów. Dzieci rozwijały swoje umiejętności matematyczne i plastyczne. Zapoznawały się z nazwami i wyglądem dinozaurów na podstawie książek, albumów, plakatów, ilustracji. W salach pojawiły się tyranozaury, triceratopsy czy diplodoki. Przedszkolaki brały udział w różnych zabawach ruchowo – naśladowczych. Dzień Dinozaura upłynął w przedszkolu na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci i kształtowania właściwych postaw.