Rozmiar tekstu:

26 lutego dla “Jeżyków” był ważnym dniem. Dzień dinozaura jest świętem nietypowym lecz bardzo oczekiwanym przez dzieci. Tego dnia odbyły się zajęcia z naszym ekspertem od dinozaurów. Agatka z grupy “Jeżyków” poprowadziła znakomite zajęcia, wprowadzając dzieci w świat wielkich gadów. Dzieci dowiedziały się co to jest paleontolog, czym się zajmuje i czym są skamieliny. Dowiedziały się jakie były dinozaury, co jadły i jak wyglądały. Obejrzały bajkę edukacyjną o dinozaurach, tańczyły przy piosence “T-rex” oraz wykonywały różne prace plastyczne. Udało im się stworzyć dinozaury z klamerek oraz z papierowych talerzyków. Stworzyły także prehistoryczny świat z naklejek. Na sam koniec zajęć dzieci mogły pobawić się w małych paleontologów i próbowały wydobyć z masy gipsowej skamieliny. Dzień upłynął na świetnej zabawie.