Rozmiar tekstu:

Pan dentysta leczy zęby
wszyscy o tym wiedzą.
A szczególnie dzieci,
które wciąż cukierki jedzą.

Kiedy nagle ząb zaboli
na fotelu siadasz. 
I po chwili mocną plombę
w zębie już posiadasz.

Szczotka, pasta to są zębów
wielcy przyjaciele.
Myj dokładnie swoje zęby,
nie tylko w niedzielę.

W ostatni piątek Skrzaty obchodziły Dzień Dentysty. Chcąc wzbogacić wiedzę dotyczącą higieny jamy ustnej, dzieci najpierw obejrzały prezentację multimedialną „Ola i dentysta”. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda gabinet stomatologiczny, jakich narzędzi używa stomatolog i na czym polega jego praca a także jak ważne jest systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Rozmawialiśmy również o częstotliwości mycia zębów i etapach ich szczotkowania. Skrzaty dowiedziały się również, iż dieta bogata w warzywa jest równie ważna dla zdrowia zębów. Następnie każdy mógł wykazać się umiejętnościami praktycznymi szczotkując ząbki na modelu stomatologicznym. Tego typu zajęcia mają na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej a także niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa.