Rozmiar tekstu:

9 luty to Dzień Bezpiecznego Internetu. Obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W naszym przedszkolu, cykl zajęć dotyczących tego, jak mądrze i bezpiecznie korzystać z internetu, rozpoczęliśmy już w ubiegłym  tygodniu.

Celem tych zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami, związanymi z komputerem i internetem. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, którą same obsługiwały, dotyczącą tego w jaki sposób oraz ile czasu mogą spędzać korzystając z komputera, telefonu czy tableta. Dzięki niej dowiedziały się jakie korzyści ale i jakie zagrożenia mogą płynąć ze świata wirtualnego. Na zakończenie, wspólnie wykonaliśmy plakat o tematyce „Dzieci w sieci – wartościowe sposoby wykorzystania internetu przez dzieci”.