Rozmiar tekstu:

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przypada w tym roku w niedzielę, 21 marca. Dzieci z grupy „Foczki” nie mogąc się jej doczekać, już w piątek pożegnały zimę i nawoływały nową porę roku. W wiosennym korowodzie grały na instrumentach oraz śpiewały wiosenne piosenki. Głośno wołały wymyślone przez siebie hasła: „Zimo, idź! Wiosno, przyjdź!, „Zimo, idź już w las, bo za długo gościsz nas! Przedszkolaki przypomniały sobie również zwiastuny wiosny oraz znaczenie przysłowia „W marcu, jak w garncu”. Tańczyły i śpiewały oraz wykonywały wiosenne wachlarze. „Foczki” zamieniły się także w małych ogrodników i na podstawie instrukcji sadziły samodzielnie cebulki, z których
wyrosną szczypiorki i piękne kwiaty- frezje. Rodzaj tej aktywności sprawił dzieciom najwięcej radości. Pozostało nam jedynie czekanie na nadejście wiosny, nie tylko tej kalendarzowej, ale również tej „prawdziwej”, przyrodniczej.