Rozmiar tekstu:

W roku szkolnym 2023/2024 dzieci z gr. III, V i VI wezmą udział w V edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców”. Akcja skierowana jest do przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych i jest jedną z największych inicjatyw edukacyjnych w Polsce.
Na uczestników akcji czeka 10 tematycznych lekcji, wiele dodatkowych materiałów o charakterze edukacyjnym oraz wiele innych atrakcji. Każda lekcja zostanie przeprowadzona jeden raz w miesiącu (od września do czerwca).
Akcja “Dzieci Uczą Rodziców” to inicjatywa, która łączy w sobie walory edukacyjne z kreatywnymi formami przekazywania wiedzy.
W ostatnim tygodniu września zostały przeprowadzone pierwsze zajęcia pt. „ Bezpieczni w drodze”. Podczas zajęć dzieci utrwaliły zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poznały zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych, poznały najważniejsze numery alarmowe i znaki drogowe. Nauczycielki zaprezentowały również 6 zasad bezpiecznego ucznia i przedszkolaka.