Rozmiar tekstu:

Przedszkole pracuje w reżimie sanitarnym w związku z zagrożeniem COVID-19, co oznacza, że nie odbędą się zajęcia adaptacyjne i spotkania z rodzicami.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji pracy przedszkola przekażą wychowawcy oddziałów po 26 sierpnia br.

Przedszkole jest miejscem zbiorowego żywienia, stąd nie można przynosić własnej żywności dla dzieci, ze względu na zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego.

Na urodziny dziecięce – kuchnia przygotowuje torty. Zatem nie można przynosić słodyczy i napojów, a ewentualnie owoce.

W przypadku nietolerancji pokarmowych czy alergii, potwierdzonych wyłącznie zaświadczeniem lekarskim, rodzice mają obowiązek dostarczyć wykaz produktów zabronionych dziecku. Pracownicy kuchni przygotowując posiłki, wyłącznie w granicach możliwości dostosowania ich na bazie wykorzystywanych produktów, będą przygotowywać dla takiego dziecka posiłki. W przedszkolu nie prowadzi się odrębnego żywienia dla ww. dzieci.

Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego:
a) nie wprowadza się do obiektu placówki wózków, rowerków itp.,
b) rodzice nie wchodzą do sal zajęć,
c) informacje dotyczące dzieci można przekazywać podczas dyżurów konsultacyjnych nauczycieli, po wcześniejszym umówieniu się.

Dziecko nowo przyjęte:

Dzieci młodsze tj. 3,4-letnie mają poobiedni relaks na leżakach. Dlatego uprasza się rodziców o przygotowanie poduszeczki i koca, ewentualnie z pościelą oraz zapewnienie zmiennej odzieży, np. piżamki. Jednakże w związku z pracą w podwyższonym reżimie sanitarnym COVID-19 od 1 września br. prosimy nie przynosić tych rzeczy do przedszkola. Podobnie prosimy nie przynosić żadnych maskotek i innych gadżetów.

Od 1 rześnia br. proszę zapewnić dziecku:
a) kapcie,
b) zapasową bieliznę i coś do przebrania dziecka na wypadek nieprzewidzianych okoliczności.