Rozmiar tekstu:

15 września grupa Motylki obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Jego celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Jednak przede wszystkim Dzień Kropki to święto odwagi i wrażliwości. Tego dnia wszystkie dzieci i panie z naszej grupy założyły ubrania w kolorowe kropki. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są na biedronkach, z kropki można utworzyć słońce, kolorową kulę, piłkę i wiele innych rzeczy. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosence o kropce i braliśmy udział w wielu zabawach z wykorzystaniem papierowych kropek oraz kolorowych obręczy. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć w specjalnej „kropkowej” fotobudce.